1 GÜNDE İMPLANT

1 günde implant bir veya birden daha fazla diş kaybı olan hastaların, kaybettikleri dişlerin yerine çabuk ve kolay bir şekilde yeni bir diş kazanmalarını sağlayan tedavi yöntemidir.

implant

İmplant Nedir?

İmplant tedavisi, günümüzde eksik dişlerin yerine yeni bir diş yapabilmek için kullanılan en sağlıklı tedavi yöntemidir. Diş implantı, çene cerrahı tarafından çene kemiğine yerleştirilir. İmplant, vücuda uyumlu malzemelerden üretilir. Çene kemiğine yerleşen implantlar, diş kökü görevi görürler.

1 Günde İmplant Tedavisi Nedir?

Bir günde implant tedavisi kliniğe gittiğiniz gün operasyonunuzu geçirerek yeni dişiniz veya dişlerinizle ayrılmanız anlamına gelir. Bu tedavi implant tedavisi için aylarca beklemesi gereken hastalar için en uygun çözüm yoludur. Hastalar bu yöntem sayesinde dişsiz beklemek zorunda kalmazlar ve estetik açıdan oluşabilecek kısa süreli özgüvensizlikler bu tedavi sayesinde ortadan kaldırılmış olur. Hastalar aynı gün içinde güzel bir dişle hayatlarına devam etme şansı bulurlar.

Bir günde implant; tek diş implantı, birden fazla diş implantı ve tüm ağız implantı durumlarında uygulanabilmektedir. Günümüzde dişsizlik çeken çoğu hastanın en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinin başını çekmektedir.

1 Günde İmplant Nasıl Yapılır?

Hastanın tomografi görüntülerinin bilgisayar üzerinde işlenmesiyle elde edilen görüntüler üzerinde önce planlamalar yapılır. Bu sayede implantı yapacak olan hekimin hataları minimale indirilmiş olur. İmplantın uzunluğu ve bazı diğer işaretler plan aşamasındayken kontrol edilir ve bu aşamasında implantın yeri, açısı ve derinliği belirlenir.

Tarama protezi, bilgisayarda simüle edilen implantların bitmiş protezdeki konumlarının çene modelinde planlanması için gerekli bir ön protezdir. Bu sayede, implantların konumunu, sayısını ve boylarını belirlemek oldukça kolay hale gelir. Bu tekniğin en önemli avantajlarından biri de estetik ihtiyaçlar konusunda iyi bir bakış açısı sağlamasıdır.

Tarama protezi ile elde edilen bilgisayarlı tomografi görüntülerinde implantların yerleşeceği bölgeler belirlenerek cerrahi sonrasında oluşacak protezin tipi netleştirilmiş olur.

Son olarak “Puncingh” denilen işlem sayesinde cerrahi kılavuza dokunulmadan implantasyon yapılabilmektedir. Özel olarak tasarlanmış frezleri sayesinde rahatlıkla acısız olarak implant işleminiz tamamlanır.

1 Günde İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi 18 yaşını geçmiş, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanabilmektedir. Tedaviden önce hastanın çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle araştırılır. Şeker hastalarında ise tedaviden önce mutlaka hastalığın düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarda tedaviden belli bir süre önce ilaçların kesilmesi gerekir. Kemik erimesi olan bireylerin ise uygun tedaviyi aldıktan sonra implant tedavileri yapılabilmektedir.

1 Günde İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  1. İmplant tedavisini 6-12 aylık gibi bir süreçten 1 güne indirir.
  2. Görüntüsü, fonksiyonu ve verdiği his kişinin kendi doğal dişine benzer yapıdadır.
  3. Bir köprüyle kıyaslandığında daha hijyeniktir ve temizlenmesi çok daha kolaydır.
  4. İmplant üstü protezler, klasik protezlere oranla kişiye daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonları sağlar.
  5. İmplant sayesinde eksik dişlerin yanlarındaki dişlere dokunulmadan, eksikliklerin giderilmesi sağlanır.
  6. İmplant, protez tutuculuğunun artmasını sağlar.

    Randevu & İletişim

    Bu form üzerinden randevu ve diğer konular hakkında bizlere ulaşabilirsiniz.