ŞEFFAF PLAKLARLA ORTODONTİ (INVISALIGN)

ŞEFFAF PLAKLARLA ORTODONTİ (INVISALIGN)

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi teller kullanılmadan yapılan estetik bir ortodontik tedavi seçeneğidir. Teknolojik gelişmeler sayesinde artık birçok ortodontik problem şeffaf plak tedavisi ile düzeltilebilmektedir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için tüm ihtiyaçlara uygun şeffaf plak tedavi seçenekleri kliniğimizde yapılmaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Avantajları

  1. İstenildiği zaman takıp çıkarılabilir olması sayesinde özel günlerinizde (nişan, düğün vb.) ortodontik tedavinize ara vermek zorunda kalmazsınız, tedaviniz devam ederken de istediğiniz gibi gülebilirsiniz.
  2. Ağız bakımınızı teller olmadığı için çok rahat yapabilirsiniz
  3. Yemek yerken plaklar çıkarıldığı için istediğiniz şeyleri yiyebilirsiniz tel tedavisindeki kadar rijit kısıtlamalar şeffaf plak tedavisinde yoktur.
  4. Diğer ortodontik tedavi seçeneklerinde ayda bir ortodontist kontrolü gereklidir. Şeffaf plak tedavisi sırasında daha uzun aralıklarla (2-3ayda bir) kontrole gidebilirsiniz. Bu avantaj sayesinde yurtdışında yaşayan hastalarımız için şeffaf plakla tedavi seçeneği çok daha mantıklı olmakta, hastalarımız 3-4 ayda bir kontrole gelerek zaman sorunu yaşamadan tedavi olabilmekteler.

Şeffaf plak tedavisinin tek dezavantajı hasta uyumuna bağlı bir tedavi olmasıdır. Plaklar günde 20-22 saat arası düzenli bir şekilde takıldığı taktirde etkin sonuç alınabilmektedir. Hastalar plaklarını düzenli takmazlarsa eğer tedavi ilerlemesi yavaşlar ve süreç uzar.

Hastalarımızın bu konuda en çok sorduğu ‘şeffaf plak tedavisi ne kadar?’ sorusudur. Şeffaf plak fiyatı kişinin ağız yapısındaki bozukluğa ve kullanılacak plak sayısına göre değişmektedir. Bu amaçla kullanılan şeffaf plak markası da fiyatı belirleyen önemli bir unsurdur. Bizim kliniğimizde dünya genelinde en çok tercih edilen invisalign şeffaf plak markası hastalarımıza uygulanmaktadır. Etkinliği kanıtlanmamış sistemlerin kullanımı tercih edilmemektedir.

Tedaviye başlamadan önce hastaların diş yapılarının kayıtları alınır, dijital ortama aktarılan bu kayıtlar sayesinde tedavi sonunda yaklaşık olarak dişlerin nasıl düzeleceği tedavi başından tespit edilebilir. Yine aynı şekilde dijital planlama yapılması sayesinde tedavide istenilen hedefe ulaşmak için kaç plak kullanılması gerektiği ile ilgili de bir ön bilgi edinilebilir. Ancak her durumda dijital ortamda birebir olarak canlı ağız dokularının vereceği cevabı taklit etmek tam manasıyla mümkün olmadığı için bu veriler kesin sonuçlar değildir tahmini bir süre verilmesi söz konusudur.

    Randevu & İletişim

    Bu form üzerinden randevu ve diğer konular hakkında bizlere ulaşabilirsiniz.